5 Mart 2010 Cuma

東京少年 - J-Film


* Japonca Adı: 東京少年 / Tōkyō Shōnen
* Diğer Adları: Tokyo Boy / Tokyo Genci
* Tema Şarkısı: Love Song - Hamada Mariko
* Yönetmen: Shunichi Hirano
* Çıkış Tarihi: 2 Şubat 2008
* Süresi: 95 Dakika
* Dil: Japonca
* Ülke: Japonya

Konusu:
Minato ailesini küçükken kaybetmiştir ve büyükannesi Kikue ile beraber yaşamaktadır. Ona göre, hislerini en iyi anlatabildiği ve paylaşabildiği kişi ise Night adında ve onunla yaşıt bir erkek olan mektup arkadaşıdır. Gel gör ki, Night'ın kağıt parçalarına yazdığı şeyler dışında onun hakkında hiçbir şey bilmemektedir.

Bir gün, Minato çalıştığı market'te Shuu adında bir gençle tanışır. Ona aşık olur ve Night'a yazdığı mektuplarda bunu anlatmaya başlar.

Shuu daha sonra Minato'yla ilk tanıştığı yerin market olmadığını söyler ve ona çıkma teklifi eder. İlk buluşmalarında Minato'ya hayalinin bir fotoğrafçı olmak olduğunu fakat babası'nın ondan doktor olup hastanelerini almasını beklediğini söylemiştir. Shuu ilk buluşmalarında Minato'yu öpmeye çalışırken Minato sinirlenip evine gitmiştir. Uyandığında kendini evinde yatağında yatarken bulur ve Shuu ile arasında ne olduğunu bir türlü hatırlayamaz. Bu olay önceden de bir çok kez meydana gelmiştir ve hafızasını sürekli kaybettiğini düşünmektedir. Sonraki gün Shuu'nun ona soğuk davrandığını farkeder.

Shuu, Minato'ya ayrılmak istediğini söyler ve Minato bu duruma çok üzülür. Night'a bunun hakkında bir mektup daha yazar ve onunla buluşmak istediğini söyler. Gerçekte, Shuu ve Minato arasındaki bu durumun tek sorumlusu Night'tır. Minato bu durumu anladığında Night'a yazmış olduğu bütün mektupları kalbindeki Night'la beraber atmaya karar verir.

Fakat, Night'ın yaşadığı yeri ziyaret ettiğinde karşısında eski kullanılmamış bir okul bulur. İçeride çatlamış bir ayna vardır ve ona baktığında Night'ın ilüzyonu karşısında belirir ve sonunda anlar; Night aslında onun vücudunun içinde de ara sıra beliren kendiliğinden oluşmuş bir kişiliktir...

TrailerYorum: Maki'nin izlemediğim tek film'i bu kalmıştı ve 2 hafta önce izledim. Maki-chan'ın oyunculuğu yaşına göre gerçekten çok güzel. Maki genelde saf şeker kız rolünü çok oynamıştır ama burada durum biraz daha farklıydı. Bunun yanında gayet kaba bir erkek karakterinide canlandırıyordu. Film abartılacak bir film değil gayet basit ve bazen sıkıcı bile. Maki oyunculuğuyla izlettiriyor ama o yeter.

Puan: 6/10

2 yorum:

Lee dedi ki...

Öncelikle merhaba :)

Yaşından çok oynadığı dizi/film olan Maki'nin sevdiğim filamlerinden biri olmuştu :)

Bu kızı beğeniyorum. Oynadığı rollerin genelde hakkını veriyor. bu filmde de rolünün üstünden iyi kalkmıştı :)

NANA dedi ki...

Merhaba XD

Maki'nin cidden oyunculuk yeteneği olduğunu düşünenlerdenim ben de. Boşuna filmografisi geniş değil :)