14 Şubat 2010 Pazar

ベック - Live-Action Film


* Adı: ベック / Beck
* Yönetmen: Yukihiko Tsutsumi
* Yazar: Harold Sakuishi (Manga)
* Çıkış Tarihi: Ekim 2010
* Dil: Japonca
* Ülke: Japonya

Konusu:
Olaylar 5 genc'in "Beck" adında bir rock grup kurmasına dayalı. Tanaka Yukio, ya da bilinen lakabıyla Koyuki, 14 yaşında hayatta hiçbir amacı bulunmayan bir gençtir. Beck adında tuhaf renkli bir köpeği kurtardıktan sonra köpeğin sahibi Minami Ryuusuke ile tanışır. Koyuki genellikle Pop müzik dinleyen ve rock müzik ile arası neredeyse hiç olmayan bir gençtir fakat arkadaşı Izumi ile birlikte gittiği rock konserinden sonra rock müziğe ilgi duymaya başlar. Ryuusuke'nin band'ı kendilerine bir vokalist aramaktadır ve Koyuki'yi bulurlar. Böylece farkında olmadan Koyuki, kendini BECK adlı grubun içinde bulur ve hayatı yavaşça değişmeye başlar...

Notlar:

*Film için tam 30 tane orjinal şarkı yazıldı. Ve bu şarkılar rolleri oynayan oyuncular tarafından gerçek müzik aletleriyle canlandırılacak.
*Manga'da olaylar Koyuki Tanaka'nın bakış açısından anlatılıyordu ama filmde Ryusuke Minami'nin bakış açısından anlatılacak.
*Çekimler Temmuz'da başlamıştı fakat film 2010 yılında gösterime girecek.


Beck çok şeker gözüküyor. Neden bu kadar geç olmak zorunda çıkma tarihi?! :/ Trailer'ini gördüğümde bile bir heyecan kapladı beni. Mukai Osamu harika gözüküyor her şeyden önemlisi! Animede de favorim Taira'ydı zaten. Mizushima'ya da uzun saç çok yakışmış.

Resmi Web Sitesi: http://www.beck-movie.jp/index.html

3 yorum:

suspiciousninjagirl dedi ki...

merhaba, bu habere çok sevindim merakla bekliyorum.Genelde live actionları hiç başarılı bulmam ama fragmandan anladığım kadarıyla baya başarılı duruyor.

NANA dedi ki...

Merhaba~ Live-action uyarlamalarını ben de pek beğenmem ama Beck neredeyse bire bir benzemiş. Oyuncuları güzel seçmişler.

Adsız dedi ki...

bi film izliyim diye aranıp dururken tesadüfen gördüm
ben de live action pek sevmem ama bu bence güzel olacakmış gibi duruyor
30sn de olsa müzik falan bence harika
insanı kendine çekiyo