20 Temmuz 2009 Pazartesi

恋して悪魔 - J-Drama


* Japonca: 恋して悪魔 / Koishite Akuma
* Türkçe: Aşık Şeytan
* Format: Renzoku
* Türü: Fantastik, Romantik
* Bölüm Sayısı: 10
* Yayınlandığı Kanal: KTV, Fuji TV
* Yayınlandığı Tarih: 7 Temmuz 2009 ~ 8 Eylül 2009
* Tema Şarkısı: Akuma na Koi - B.I.Shadow

Koishite Akuma, yeni izlemeye başladığım Yaz Dramalarından biri. Başrolü oynayan Johnny Junior'ımız 94 doğumlu, 20 yaşında gibi gösteriyor kendisi O_o Oyunculuğu bayağı güzel. Tema Şarkısı'da Junior'ımızın grubuna ait. Kadın başrolü ise Kato Rosa oynuyor ve kendisini hiç sevmiyorum. Oyunculuğu çok yapmacık Geliyor bana. Konudan bahsedersem;
Ruka, henüz tam olarak olgunlaşmamış bir vampirdir. Dişleride henüz gelişmemiştir ve henüz insan kanı tadamamıştır ya da dişlerini çıkaracak derecede bir insan kanına rastlamamıştır. Bu nedenle, insan dünyasına gelir. Bir Çin Restorantı'nın sahibi olan Jiro ile kalmaya başlar ve bir liseye kaydolur. Sınıf öğretmeni neşeli, her işe burnunu sokan bir kadındır. Ruka, okuldaki bir çok kızın kendine uygun olup olmadığını dener ama hiçbirinin yanında dişleri çıkmaz. Sadece Sınıf Öğretmeninin yanında dişleri çıkar. Kando adlı başka bir vampir, Ruka'ya eğer bu kadının kanını sıradaki dolunay gelene kadar içmesse öleceğini söyler.
Oyuncular
Nakayama Yuma - Kuromiya Luka
Kato Rosa - Natsukawa Makoto
Kondo Masahiko - Kaito
Ito Shiro - Shinjo Jiro
Horiuchi Keiko - Miura Atsuko
Morimoto Shintaro - Miura Shota
Takahashi Hitomi - Fujii Sakiko
Kyo Nobuo - Fujii Masayuki
Sakuraba Nanami - Takagi Kaori
Nakajima Kento - Handa Hiroto
Irie Jingi - Matsuyama Naoki

Konu bayağı basit ama güzel oyuncular var. O yüzden devam etmeye değer diye düşündüm. Açıkçası pek beğenmedim Rosa yüzünden ama Nakayama Yuma güzel oynamış 94 doğumlu olmasına rağmen. Yine de çok şey beklemeyin. İzleyecek dramanız kalmadıysa iyi bir tercih olabilir.

Puan: 6/10

Hiç yorum yok: